بهترین شیوه‌ها برای تست API

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

روش هایی برای تست وب سرویس

در این مطلب قصد داریم در مورد بهترین شیوه‌ها برای تست API توضیح دهیم

از آنجا که APIها، فرآیندهای Core را در بسیاری از اپلیکیشن‌ها اجرا می‌کنند، هنگام تحلیل Performance کلی اپلیکیشن، باید یک نقطه کانونی اصلی باشند. اگر یک کسب و کار بر روی یکپارچگی APIها متکی باشد یا به مشتریان اجازه دهد که به اطلاعاتشان از طریق یک API دسترسی داشته باشند، به یک راهکار تست نیاز دارید که چشم‌انداز ۳۶۰ درجه‌ای از فرایندهایی که برنامه را تشکیل می دهند ارائه دهد.

  • ابتدا تَب‌های روی API Performance Functionality را با استفاده از تست‌های API حفظ کنید. این تست‌ها می‌توانند برای نظارت بر مشکلات سرعت و دسترس‌پذیری ستاپ شوند، و داده‌های جمع‌آوری شده در طول زمان نیز قادر هستند برای تحلیل این گرایشات Performance استفاده شوند.
  • تست کردن دسترس‌پذیری به تنهایی کافی نیست. بیشتر تراکنش‌های API شامل تبادل داده‌ها می‌شوند. بنابراین لازم است اطمینان حاصل شود که داده‌ها قابل اعتمادند. علاوه بر این سازمان‌ها می‌توانند این موضوع را که آیا APIها بواسطه اعتبارسنجی(Validating) ورودی‌ها به درستی کار می‌کنند یا خیر را تست کرده و اطمینان حاصل کنند که داده‌ها در فرمت مناسب ساختاربندی شده‌اند.
  • ابزارهای تست API خود دارای APIهایی هستند، که داده‌های تولید شده خود را قادر می‌سازند تا با سیستم‌های نظارت بر Performanceقادرند داده‌های تولید شده خود را با سیستم‌های نظارت بر Performance اپلیکیشن بزرگتر یکپارچه شوند.

شیوه‌های مناسب دیگر برای تست API عبارتند از:

  • Continuous Testing روی API Endpointها به منظور تضمین دسترس‌پذیری: کنترل دقیق بر روی API Endpointها سریعا به تشخیص وقفه‌ها یا مسائل مربوط به Performance کمک می‌کند. این امر تاثیرات بر کاربران نهایی را به حداقل می‌رساند.
  • Performance Testing بر استقرارهای جدید برای یافتن مشکلات(قبل از آنکه کاربران آنها را بیابند) تاثیر می‌گذارد: هنگام اجرای امکانات(Feature) جدید به عنوان بخشی از انتشار، اندازه‌گیری تاثیر بر یکپارچگی API موجود ضروریست. اگر تغییرات ایجاد شده در برنامه با APIهایی که استفاده می‌کنید کار نمی‌کنند، ممکن است برنامه به شدت کند شده و یا حتی Crash کند.
  • تمام وابستگی‌های API برنامه را برای حصول اطمینان از عدم تخریب Performance تست کنید: زمانی که شما API‌های متعددی در اپلیکیشن خود دارید و یا API‌هایی ارائه داده‌اید که با اپلیکیشن‌‎هایی که از APIهای متعدد استفاده می‌کنند، یکپارچه شده‌اند، به شدت توصیه می‌شود که وابستگی‌های API را به دلیل اینکه به طور مداوم تمایل به Update شدن یا ارتقا دارند، به طور منظم تست شوند.
  • اطمینان حاصل کنیدکه SLA را وادار به استفاده از نظارت بر API کرده‌اید: هر چه سریعتر بتوانید مسائل مربوط به Performance را تشخیص دهید، سریعتر می‌توانید آن را رفع کنید. حل شدن سریعتر مسائل باعث می‌شود از نقض SLA اجتناب شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *