معرفی Producer API تویتر

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

توییتر و معرفی رسمی Producer API

در این مطلب قصد داریم در مورد معرفی Producer API تویتر به صورت کامل توضیح دهید.

به نقل از منابع گفته شده توییتر می خواهد پخش محتوای زنده را برای تولیدکنندگان حرفه ای محتوا ساده تر کند. امروز این کمپانی API جدیدش به نام Producer API را برای این کار معرفی کرد. برخی از قابلیت های جدید این شبکه اجتماعی در قالب نسخه آزمایشی از اکتبر سال گذشته در اختیار کاربران قرار گرفته بود، اما API جدید به توسعه دهندگان و کمپانی های رسانه ای اجازه می دهد از طریق اپلیکیشن ها و دوربین های حرفه ای به انتشار محتوای زنده بپردازند.

در حال حاضر چهار شریک تجاری از این API به صورت آزمایشی استفاده می کنند، اما فعلاً فقط یک مدل دوربین سازگار با آن برای کاربران عمومی وجود دارد که به نام Livestream Mevo شناخته می شود. سه نمونه دیگر یعنی نرم افزار Wirecast و Switchboard Cloud و Teradek برای کاربران حرفه ای طراحی و عرضه شده اند.

گفتنیست Mevo برای نخستین بار در نمایشگاه CES 2016 معرفی شد و در آن زمان، نخستین دوربین (به جز دوربین موبایل) سازگار با سیستم «فیسبوک لایو» به شمار می رفت. نرم افزار Mevo دوربین همراهش را به سامانه تصویربرداری سیار بدل می کند و کاربر می تواند در هر زمان، یکی از دو حالت تصویر کراپ 1080p یا تصویر کامل 4K را برای پخش زنده از طریق پریسکوپ انتخاب نماید.

لازم به ذکر است پریسکوپ نخستین اپلیکیشن پخش زنده نبود، اما در زمانی کوتاه به یکی از محبوب ترین آنها بدل گشت و پیشگام این حوزه یعنی Meerkat را به طور کامل از میدان خارج ساخت. با این وجود، فیسبوک لایو به سرعت گوی سبقت را از دیگران ربود و امکان ارسال ویدیوی زنده از طریق دوربین های مختلف نیز محبوبیت آن را دوچندان کرد.

حال توییتر با معرفی API جدید و ارائه قابلیت های بیشتر برای ارسال ویدیوی زنده، می خواهد دوباره خودش را به یکی از پلتفرم های ویدیویی برتر در شبکه های اجتماعی بدل سازد. علاقه مندان برای دریافت این API اختصاصی می توانند از طریق این لینک ثبت نام کنند.

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *