توضیحات کلی درمورد پیام رسان بله (api بله )

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

پیام رسان بله

بله یک شبکه اجتماعی پیام رسان است که با توجه به امکاناتی که برای اشخاص و کسب و کارها فراهم کرده است، می‌تواند تبادلات مالی و غیرمالی آن‌ها را تسهیل نماید(توضیحات کلی درمورد پیام رسان بله (api بله )) .
شما می‌توانید از بله برای انتقال پول، پرداخت قبوض، خرید شارژ، استعلام قبض موبایل، پرداخت عوارض خروج از کشور، گرفتن موجودی و نیکوکاری در کنار ارتباط با کسب و کارهای مختلف استفاده کنید.
اشخاص و کسب و کارها می توانند با توجه به خدمات پیام رسانی و مالی ارائه شده در بله، برای اهداف مختلفی مانند فروش کالا یا خدمات، جمع آوری پول با مقاصد خیریه و انتفاعی، ارتباط راحت و در لحظه با مشتریان، جمع آوری شارژ ساختمان، پرداخت های اجتماعی مانند پرداخت دانگ و موارد مشابه از پلتفرم بله استفاده کنند.
امکانات زیرساختی بله در حال توسعه است و به تدریج امکانات متنوع‌تری به آن افزوده خواهد شد توضیحات کلی درمورد پیام رسان بله (api بله ) عنوان می شود که امیدواریم با آنها به خوبی آشنا شوید.

آیا بله نسخه وب نیز دارد؟

بله، شما می‌توانید برای دستیابی به نسخه‌ی وب از آدرس‌ زیر استفاده نمایید.

https://web.bale.ai

آیا بله نسخه دسکتاپ هم دارد؟

بله، شما می توانید از قسمت دانلود در وبسایت بله، نسخه‌های ویندوز و لینوکس بله را دانلود نمایید.

کد دعوت چیست؟

کد دعوت، کدی است ۶ رقمی و منحصر به فرد که به همراه سه حرف BLE به کاربر اختصاص داده می شود. با ثبت‌نام هر کاربر این کد ایجاد شده و شخص می‌تواند از آن برای دعوت دوستان خود به بله استفاده نماید. در صورتی که شخصی کد دعوت شما را در حساب خود وارد نماید هر دو به میزان ۵۰ امتیاز دریافت خواهید کرد و می‌توانید در جشنواره‌های بله و قرعه کشی جوایز آن، شانس خود را امتحان نمایید.کد دعوت چیست؟
کد دعوت، کدی است ۶ رقمی و منحصر به فرد که به همراه سه حرف BLE به کاربر اختصاص داده می شود. با ثبت‌نام هر کاربر این کد ایجاد شده و شخص می‌تواند از آن برای دعوت دوستان خود به بله استفاده نماید. در صورتی که شخصی کد دعوت شما را در حساب خود وارد نماید هر دو به میزان ۵۰ امتیاز دریافت خواهید کرد و می‌توانید در جشنواره‌های بله و قرعه کشی جوایز آن، شانس خود را امتحان نمایید.

چگونه امتیاز جمع‌آوری کنیم؟

برای افزایش امتیاز می‌بایست دوستان خود را به بله دعوت نمایید و از آن‌ها بخواهید که کد دعوت شما را در قسمت دعوت‌نامه خودشان وارد نمایند. اینگونه هر دو ۵۰ امتیاز دریافت می کنید.

چگونه می‌‌توانم گفتگو‌های گوشی خود را به گوشی دیگر که شماره‌های من داخل دفترچه تلفن آن ذخیره نشده است، انتقال بدهم؟

در صورتی که اقدام به نصب بله در گوشی جدید نمایید و وارد حساب خود شوید، تمام مخاطبینی که درحساب بله و در تلفن همراه شما ذخیره شده اند به گوشی جدید انتقال پیدا می‌کنند. همچنین مخاطبین موجود در دفترچه تلفن گوشی جدید، در قسمت مخاطبین حساب شما درج خواهند شد و شما می‌توانید در هر دو تلفن به گفتگو با آنها بپردازید.

چگونه می‌توان حساب کاربری بله را حذف نمود؟

برای حذف حساب کاربری، کافیست وارد بخش «تنظیمات» شده و در قسمت «حریم خصوصی و امنیت» گزینه «حذف حساب کاربری» را انتخاب نمایید.

توجه:
با حذف حساب کاربری کلیه اطلاعات شما در «بله» حذف خواهد شد و به هیچ عنوان قابل بازگشت نخواهد بود. در زیر مواردی که پس از حذف حساب کاربری رخ خواهد داد آورده شده است:

حذف اطلاعات حساب و نمایه کاربری
حذف کلیه پیام های متنی، عکس، فیلم، صوت
حذف کلیه پیام های بانکی و تاریخچه آن
حذف شماره کارت ها و اطلاعات حساب بانکی
حذف مخاطبین و اطلاعات تماس
حذف کانال هایی که تنها شما مالک آن هستید

آیا امکان ویرایش پیام در بله وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید پیام هایی که در گروه، کانال و یا گفتگو های خصوصی خود ارسال می‌نمایید را تا ۲۴ ساعت از ارسال آن پیام ویرایش نمایید. در صورت ویرایش، در زیر پیام های ویرایش شده، کلمه «ویرایش شده» افزوده خواهد شد.

در صورتی که در گفتگو خصوصی و یا گروه پیامی را حذف نماییم آیا برای مخاطبین دیگر نیز حذف خواهد شد؟

بله، شما می‌توانید با فعال کردن تیک گزینه «برای مخاطب هم پاک شود» درگفتگوی خصوصی و گزینه «برای همه پاک شود» در گروه، پیام مورد نظر را برای مخاطب و یا مخاطبان مورد نظر نیز حذف نمایید.

من یک شماره رو که قبلا تو گوشیم داشتم از گوشیم پاک کردم اما هنوز هم این شماره تو بله پاک نشده، برای حذف کامل شماره چه‌کار کنم؟

در صورت تمایل به حذف یک مخاطب از حساب خود، تنها باید از بخش مخاطبین بله این عمل انجام شود. در غیر این صورت مخاطب مورد نظر همیشه عضو مخاطبین شما باقی خواهد ماند.

آیا محدودیتی برای ارسال فایل وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید فایل هایی تا سقف «یکصد مگابایت» را ارسال نمایید.

پیوند عمومی چیست؟

این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا برای فایل‌هایی که ارسال (آپلود) می‌کنید، پیوند ایجاد نمایید. از این طریق می توانید فایل‌های ارسال شده خود را از هرجایی دانلود کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید.

آیا در بله امکان ایجاد پیوند عمومی برای دانلود فایل‌ها وجود دارد؟

andriod: بله، می‌‌توان فایل‌‌ها‌‌یی که توسط شما بارگذاری می‌شود را با انتخاب گزینه«ایجاد پیوند عمومی» از طریق کلیک بر روی هر فایل انتخاب کرده و از پیوند عمومی این فایل رونوشت بگیرید.
ios: بله، می‌‌توان فایل‌‌هایی که توسط شما با‌‌ر‌‌‌گذ‌‌ا‌‌ر‌‌ی می‌‌شود را با انتخاب گزینه «کپی لینک» از طریق کلیک بر روی هر فایل انتخاب کرده و از پیوند عمومی این فایل رونوشت بگیرید.

چرا درصد دانلود روی صفر می‌ماند و کامل نمی‌شود؟

چنانچه در هنگام آپلود و یا دانلود فایل، درصد پیشرفت عملیات بر روی صفر ماند، اتصال اینترنت و بله خود را چک کنید.

آیا در بله می‌‌توان موقعیت خود را به اشتراک گذاشت؟

بله، شما می‌‌توانید در قسمت پیوست با استفاده از گزینه «موقعیت»، موقعیت مکانی خود را ارسال نمایید.

چرا کد ورود به بله برای ما ارسال نمی‌شود؟

در صورتی که در هر دستگاهی‌ کد ورود به بله را دریافت نمی‌کنید، لطفا قبل از هرکاری از اتصال اینترنت خود اطمینان حاصل نمایید.

شماره همراه من به چه کسانی نمایش داده می‌شود؟

شماره شما تنها به اشخاصی نمایش داده خواهد شد که شماره موبایلتان در دفترچه تلفن همراه آن شخص ذخیره شده باشد. همچنین در صورتی که فردی شماره موبایلتان را از طریق گزینه «افزودن مخاطب» اضافه کرده باشد، نیز قابل نمایش است.

وقتی من شخصی را مسدود می‌کنم، چه محدودیت‌هایی برای آن شخص ایجاد می‌شود؟
– شما دیگر نمی‌توانید به آن شخص پیام دهید.

– پیام هایی که آن شخص برای شما ارسال می‌کند، به شما انتقال پیدا نخواهد کرد.

– حتی در زمانی که شخصی را از انسداد خارج نمایید، پیام هایی که آن شخص قبلا ارسال نموده است را دریافت نخواهید کرد.

– تاریخ آخرین حضور شما به صورت غیر واقعی و با عبارت «مدت‌ها پیش اینجا بوده» نمایش داده می‌شود.

– اگر آن شخص در حال نوشتن پیامی برای شما باشد، دیگر عبارت «در حال نوشتن» به شما نمایش داده نمی‌‌شود.

– عکس پروفایل شما برای او نمایش داده نخواهد شد.

امکان تنظیم اجازه دسترسی به اینکه کسی من را به گروه دعوت کند در بله وجود دارد؟

بله، به تب «بیشتر» و سپس به بخش «تنظیمات» رفته و از قسمت «حریم خصوصی و امنیت»، «دعوت به گروه و کانال» را انتخاب نمایید. در اینجا می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی می‌توانند شما را به گروه دعوت کنند.

آیا می‌توان آخرین حضور را در بله مخفی نمود؟

بله، به تب «بیشتر» و سپس به بخش «تنظیمات» رفته و از قسمت «حریم خصوصی و امنیت»، گزینه «آخرین حضور» را انتخاب نمایید. در اینجا می‌توانید تعیین کنید که چه کسانی بتوانند آخرین حضور شما را مشاهده نمایند.

چه کسانی می‌‌توانند به من کارت به کارت کنند؟

شما می توانید با رفتن به تب «بیشتر» و سپس به بخش «تنظیمات» رفته و از قسمت «حریم خصوصی و امنیت»، بر روی گزینه «کارت به کارت» کلیک کرده و تعیین کنید که چه کسانی به شما کارت به کارت کنند. در این قسمت می توانید گزینه‌های «همه» و یا «فقط مخاطبین» را انتخاب نمایید.

آیا می‌توان بر روی بله رمز گذاشت؟

android: بله، به تب «بیشتر» رفته و از بخش «تنظیمات»، «حریم خصوصی و امنیت» را انتخاب نمایید و در قسمت «رمز عبور» یک رمز عبور شش رقمی تعیین کنید.

iOS: بله، از تب «بیشتر» به صفحه «تنظیمات» رفته و در بخش «امنیت» و در قسمت «رمز عبور» یک رمز چهار رقمی را تعیین کنید.

همچنین در دستگاه‌هایی که دارای قابلیت ثبت اثر انگشت می‌باشند، می‌توان برای ورود به بله از اثر انگشت استفاده نمود. لازم به ذکر است اثر انگشت باید قبلا از طریق تلفن همراه ثبت شده باشد.

در صورتی که بر روی چند دستگاه یک حساب کاربری بله فعال باشد، چطور می‌توان آنها را مدیریت کرد؟

از تب «بیشتر» و در بخش «تنظیمات»، «حریم خصوصی و امنیت» را انتخاب نمایید سپس می‌توانید با انتخاب گزینه «بستن همه جلسات باز»، دستگاه هایی که حساب شما بر روی آن‌ها وارد شده اند را ببندید. همچنین می توانید با انتخاب هر دستگاه به صورت تکی، هر کدام را که مایل می باشید، ببندید.

امکانات وخدمات ارائه شده در پیام رسان بله بسیار زیاد بوده و کمی از توضیحات کلی درمورد پیام رسان بله (api بله ) باز گو شد جهت مطالعه بیشتر کلیک نمائیید .

 

 

خدمات پیام رسان بله 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *