مزایای WCF

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

چرا ما باید از WCF استفاده کنیم ؟

حال می خواهیم بگوییم که در نهایت چرا استفاده از WCF برای ما مفید بوده و توسط برنامه نویسان حرفه ای توصیه می شود. یا شاید بهتر است بگوییم مزایای WCF چیست؟

  1. یکی از مزیت های اصلی WCF قابلیت همکاری آن با دیگر برنامه ها و سرویس ها بدون در نظر گرفتن پلتفرم آن برنامه ( سرویس ) است. این ویژگی در برخی از تکنولوژی ها وجود ندارد، به عنوان مثال در Dot Net Remoting هر دو طرف سرویس دهنده و سرویس گیرنده باید از Dot Net پشتیبانی کنند. به چنین برنامه هایی برنامه های interoperabile ( همکنش پذیر یا سازگار ) گفته می شود. توضیح بیشتری در مورد برنامه های سازگار در ادامه مطالب ارایه شده است.
  2. WCF از پروتکل های مختلفی برای ارتباط بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده استفاده می کند در حالی که تکنولوژی هایی مانند Web Services فقط از پروتکل HTTP استفادهمی کنند. بنابراین اگر دو برنامه ( سرویس دهنده و سرویس گیرنده ) بخواهند با یک پروتکل دیگری مانند TCP با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، وب سرویس باید جای خود را به WCF بدهد.
  3. یکی دیگر از مزایای غیر قابل انکار WCF قابلیت میزبانی آن در بستر های مختلف است، در حالی که تکنولوژی هایی مانند Web Service تنها روی IIS قابلیت میزبانی دارند. یک سرویس WCF را می توان روی IIS ، WAS ، Self-Hosting و Windows Service میزبانی کرد.
  4. WCF قابلیت اعتماد و امنیت بیشتری نسبت به تکنولوژی وب سرویس ( ASMX ) دارد .
  5. WCF دارای سیستم و کتاب خانه توابع درونی برای گرفتن لاگ و ثبت گزارش است. این در حالی است که در تکنولوژی های دیگر برای لاگ گیری نیاز به کدنویسی وجود دارد.
  6. با استفاده از WCF ، ما یک سرویس را پیاده سازی می کنیم ، و هر تعداد ، نقطه پایانی که برای پشتیبانی از تمام کاربران را نیاز داشته باشیم را پیکربندی می کنیم و نیازی نیست برای هر نقطه پایانی توابع مختص آن را پیاده سازی کنیم ، فقط کافی است تغییرات کوچکی در پیکربندی برای تکمیل درخواست ها از طرف دیگر برنامه ها ایجاد کنیم.
  7. WCF فرمت پیام امن را برای انتقال روی شبکه فراهم می کند.
  8. WCF از Load balancing و Scaling پشتیبانی میکند. در مورد Scalability یا مقیاس پذیری برنامه توضیحاتی را در ادامه مطلب ارایه می کنیم.
  9. شاید بتوان گفت که WCF و Ajax به نحوی با هم ادغام شده اند و همچنین WCF به طور پیش فرض از Json نیز پشتیبانی می کند.
  10. و بسیاری مزایای ریز و درشت دیگر …

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *