اتصال Directi API به سیستم پرداخت اینترنتی سامان

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

در مقاله های قبل در مورد معرفی وب سرویس بانک سامان و API جدید بانک سامان توضیح دادیم در این مقاله در مورد اتصال Directi API به سیستم پرداخت اینترنتی سامان توضیح میدهیم .

Directi یک سرویس دهنده خدمات وب (ثبت دامنه- میزبانی وب و…) است که کنترل پنل اتوماسیون کامل برای این منظور ارائه داده است(اتصال Directi API به سیستم پرداخت اینترنتی سامان).

این کنترل پنل قادر به اتصال به دروازه های پرداخت الکترونیک معروف بین المللی است و همچنین API مناسب برای اتصال به هر دروازه پرداخت دیگری را برای php و جاوا ارائه داده است. پروژه درخواستی مربوط به راه اندازی امکان اتصال به سیستم بانک سامان از طریق صفحه واسط مربوطه با کد نویسی php است.

سیستم Directi به تمام ریسلرها این امکان را میدهد که بتوانند ریسلر زیرمجموعه بگیرند (با تمام امکاناتی که خودشان دارند). ریسلرهای زیرمجموعه از نظر فنی هم سطح ریسلر مادر هستند ولی فقط از لحاظ مالی به ریسلر مادر وابستگی دارند. در عین حال تمام تنظیمات ظاهری هر ریسلر مربوط به خودش است (مثلا لوگوی اختصاصی- زبان و ترجمه های اختصاصی و…) تمام ریسلرها یک ساب دامین از دایرکت آی دارند ولی می توانند بصورت مجازی دامین خودشان رو روی آن ساب دامین فوروارد کنند و مشریانشان متوجه این مساله نشوند. نمونه ساب دامین این است: http://zant78227.myorderbox.com/

سیستم دایرکت آی با توجه به آدرس ارجاعی مربوط به هر ریسلر تشخیص می دهد که چه تنظیمات اختصاصی مربوط به آن ریسلر را برای مشتریان او نمایش دهد. اطلاعات فنی مورد نیاز برای نحوه اتصال دروازه های پرداخت الکترونیک در آدرس http://manage.resellerclub.com/kb/servlet/KBServlet/faq411.html موجود است. نرم افزار تحویلی قادر خواهد بود پس از تعریف ریسلرها در سیستم و انجام تنظیمات Merchant ID و password توسط ریسلرها، تمامی درخواستهای پرداخت الکترونیک ارجاع شده توسط هر یک از ریسلرها را با در نظر گرفتن مشخصات Merchant Account آنها به دروازه پرداخت بانک سامان ارجاع داده و پاسخ مربوطه را به کنترل پنل همان ریسلر طبق قواعد مندرج در آدرس http://manage.resellerclub.com/kb/servlet/KBServlet/faq411.html باز گرداند. نرم افزار تحویلی 2 نوع کاربر خواهد داشت: الف- Admin سیستم (مدیر اصلی که مدیریت کاربران زیرمجموعه را بر عهده دارد) با امکانات زیر:

1. ورود با نام کاربری و کلمه عبور 2. امکان تغییر کلمه عبور 3. امکان تعریف کاربر (ریسلر) شامل نام، نام شرکت، شماره تلفن، ایمیل بعلاوه تمامی اطلاعات مورد نیاز جهت تشخیص ریسلر و ارجاع وی به سیستم بانک سامان با Merchant ID و password همان ریسلر (که توسط شرکت پرداخت الکترونیک سامان در اختیار دارنده حساب Merchant قرار داده شده است) 4. امکان ویرایش، تعلیق و حذف کاربران ب- کاربران (ریسلرها) (کسانی که می خواهند با اتصال کنترل پنل دایرکت آی خود به این سیستم، فروش آن لاین از طریق بانک سامان داشته باشند) با امکانات زیر: 1. ورود با نام کاربری و کلمه عبور که توسط Admin در اختیار آنها گذاشته شده است. 2. امکان تغییر کلمه عبور 3. امکان تعریف Merchant ID و password که توسط شرکت پرداخت الکترونیک سامان در اختیار آنان قرار داده شده است. توضیح اینکه در صورت تحویل کامل و بدون نقص نرم افزار، اضافه شدن سیستم بانکهای دیگر نیز در قالب پروژه های بعدی مد نظر است(اتصال Directi API به سیستم پرداخت اینترنتی سامان).

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *