انواع تعاریف API

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

تعریف API به زبان های مختلف

در این مقاله می خواهیم به صورت تخصصی در ارتباط با یکی از ابزار های کاربردی طراحی سایت به نام API (رابط برنامه نویسی کاربردی) و همچنین انواع تعاریف APIش صحبت کنیم اگر به بحث برنامه نویسی علاقه مندید و در مورد آن مقالات زیادی را مطالعه نمودید قطعا واژه API به گوشتان خورده است.در این مقاله ما سرفصل های زیر را بررسی خواهیم کرد.

API چیست؟ چه کار بردی در طراحی سایت دارد ؟چرا به API نیاز داریم ؟

تعریف API به زبان ساده

اگر بخواهیم با ساده ترین زبان ممکن API را تعریف کنیم می توانیم بگوییم API (رابط برنامه نویسی کاربردی) پل ارتباطی یا فصل مشترک بین دو نرم‌افزار یا اپلیکیشن است.

APIمخفف عبارت: Application Programming Interface به معنای رابط کاربردی برنامه نویسی است.این رابط ارتباط بین نرم ‌افزارهای مختلف را برقرار می کند و این امکان را میدهد تا هنگامی که در حال اجرای یک برنامه هستید بتوانید درون آن از برنامه های دیگر نیز بهره بگیرید.

تعریف API به زبان برنامه نویسان

اگر بخواهیم به صورت تخصصی تر و به گونه ای که به کار برنامه نویسان بیاید API (رابط برنامه نویسی کاربردی) را تعریف کنیم می توانیم بگوییم، API ها همانند توابعی هستند که در یک سرور وجود دارند و یک برنامه نویس می تواند بدون اینکه به سورس و نحوه عملکرد آن دسترسی داشته باشد. آنها را در برنامه خود فراخوانی کند.

تعریف API به صورت کاربردی

API ابزاری است که نقش برقراری ارتباط ما بین نرم افزارها و سخت افزارها را ایفا کرده و به کمک آن ارتباطات دستوری بین نرم افزاری قابل اجراست.بدون وجود API (رابط برنامه نویسی کاربردی)، نمی توانید وقتی در حال کار با یک نرم افزار هستید اطلاعات مورد نیاز خود را از یک نرم افزار دیگر فراخوانی کنید.

در این مطلب در مورد انواع تعاریف API توضیح دادیم در مطالب بعدی بیشتر در این مورد صحبت میکنیم

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *