دسترسی به API ها

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

راهدسترسی به وب سرویس ها

در این مطلب قصد داریم در مورد دسترسی به API ها توضیح دهیم.

API در دنیای برنامه نویسی خیلی پرکاربرده. API بخشی ازبرنامه که وظیفه ارائه اطلاعات رو به عهده داره و بعد از دریافت درخواست یک نرم افزار پاسخ آن رو ارسال میکنه.اگه بخوایم موجودی حساب بانکیمون رو بدونیم در واقع یک درخواست ارسال و پاسخ اون رو دریافت میکنیم و مهم نیست از کدوم نرم افزار بانک استفاده کردیم.

اینترنت مجموعه ای از سرور هاست. عملکرد سرور های ریموت شباهت زیادی به API داره. از نظر مرورگر سرور ریموت یک API هست ولی در واقع یک API نیست و API در بخشی از اون هست.

وقتی ادرس اینترنتی توی مرورگر وارد می کنید این درخواست به سرور اون سایت ارسال میشه و اون سرور پاسخ میده و کد HTML رو در خودش ترجمه میکنه و میفرسته.

دسترسی به API ها

وقتی یک شرکت API رو در اختیار کاربراش میزاره به این معنیه که یک یا چند URL ارائه میده که به تناسب درخواست های کاربران پاسخ هایی میفرسته وحتما گرافیکی نیستن و به این معنیه که کاربر با وارد کردن اون در مرورگر میتونه به اطلاعات دسترسی داشته باشه.

API معمولا توسط جی سان ارسال میشه که به راحتی میتونه در کد ها توسط برنامه نویسان مورد استفاده قرار بگیره.

بسیاری از سایت ها یک یا چند API را در اختیار برنامه نویسان قرار میدن تا بتونن از سرویسهای اونها در برنامه هاشون استفاده کنن.

از طریق API توسعه دهنده ها میتونن برای دریافت اطلاعات URL ارائه شده توسط برنامه درخواست ارسال کنن و اطلاعات خودشونو از طریق پاسخ دریافت کنن.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *