راهنمای api تبدیل گفتار به نوشتار

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

راهنمای وب سرویس تبدیل گفتار به نوشتار

در مقاله قبل در مورد وب سرویس تبدیل گفتار به متن صحبت کردیم در این مقاله در مورد راهنمای api تبدیل گفتار به نوشتار توضیح میدهیم

قدرت تشخیص و سرعت تایپ نرم افزار IoType چگونه است ؟

نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار IoType به منظور تست امکان تبدیل 50 کلمه گفتار به نوشتار را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است(راهنمای api تبدیل گفتار به نوشتار). شما می توانید بدون پرداخت هیج هزینه نرم افزار را تست نموده و قدرت تشخیص و سرعت تایپ آن را محک بزنید. اما اگر به هر دلیل موفق به تست نرم افزار نشده اید در فیلم های زیر نمونه هایی از عملکرد نرم افزار قرار داده شده است تا شما را با قدرت شگفت انگیز دقیق ترین نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار فارسی آشنا نماید.

برای شروع تبدیل گفتار به نوشتار چه ابزارهای لازم است ؟

نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار به صورتی طراحی شده است تا تمامی کاربران با حداقل ابزارهای در دسترس بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. برای شروع استفاده از نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار می بایست طبیعتا یک میکروفون مناسب برای انتقال صدا به کامپیوتر داشته باشید. لازم به ذکر است هندزفری ابزار مناسبی برای تبدیل گفتار به نوشتار در نسخه تحت وب کامپیوتر نیست اما در نسخه اپلیکیشن موبایل می توانید از هندزفری استفاده نمایید. در صورتی که از لپ تاپ استفاده می کنید اطمینان حاصل نمایید که میکروفون لپ تاپ شما به درستی تنظیم شده و از کیفیت مناسبی بر خوردار است. در صورتی که میکروفون جداگانه به سیستم وصل می کنید از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل نمایید و مطمین شوید که صدای شما به کامپیوتر منتقل می شود. کیفیت میکروفون و سرعت اینترنت مهمترین عوامل تاثیر گذار در کیفیت و سرعت تبدیل گفتار به نوشتار هستند. به گونه ایی که اگر هر دو مورد از کیفیت عالی برخوردار باشند می توانید تقریبا همزمان گفتار خود را به نوشتار تبدیل نمایید. پس از اطمینان از عملکرد میکروفن ، وب سایت iotype را در مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) باز نمایید. برای استفاده از نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار می بایست از نسخه به روز مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) استفاده نمایید. سپس بر روی علامت میکروفون در بالای صفحه کلیک نمایید. اگر برای اولین بار است که از نرم افزار استفاده می نمایید مرورگر گوگل مروم از شما اجازه دسترسی به میکروفون را می خواهد. بر روی دکمه اجازه دادن (Allow) کلیک نمایید تا میکروفون شما در نرم افزار فعال شود. حال می توانید شروع به گفتار نمایید و متن گفتار را به طور همزمان در قسمت پایین دریافت نمایید.

چگونه بدون محدودیت گفتار را به نوشتار تبدیل کنیم ؟

نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار IoType برای اطمینان شما از صحت عملکرد، تا ۵۰ کلمه امکان تبدیل گفتار به نوشتار رایگان فراهم کرده است تا با اطمینان از قدرت تبدیل گفتار به نوشتار ، خرید خود را انجام دهید. برای استفاده بدون محدودیت از نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار IoType می بایست حساب کاربری خود را به نسخه ویژه ارتقاء دهید. برای ارتقا به حساب کاربری ویژه لازم است ابتدا از منوی بالای سایت بر روی گزینه عضویت کلیک نمایید. اگر قبل از آن عضو سایت هستید می توانید وارد حساب کاربری خود شوید. سپس از بخش تعرفه ها یا پیام ظاهر شده برای ارتقاء به حساب کاربری ویژه، اقدام به خرید نرم افزار نمایید.

چگونه علام نگارشی را در نرم افزار تعریف کنیم ؟

از جمله امکانات نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار IoType امکان تایپ علایم نگارشی به صورت گفتاری است. نرم افزار به صورت پیش فرض تعدادی علامت نگارشی را آماده کرده است که با کلیک بر روی منوی علایم جایگزین می توانید آن ها را مشاهده نمایید. مثلا کافی است شما بیان کنید “ویرگول” نرم افزار برای شما “،” قرار خواهد داد. در نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار IoType شما می توانید حتی علایم یا واژگان جایگزین جدید تعریف نمایید. برای این منظور پس از عضویت در سایت از منوی بالای سایت بر روی دکمه علایم جایگزین کلیک نمایید. در پنجره باز شده بر روی دکمه “افزودن علامت/عبارت جایگزین” کلیک نمایید حال می توانید علامت یا واژه جایگزین خود را تعریف نمایید مثلا با استفاده از این ابزار می توانید هرگاه بیان کردید “توپولوژی” نرم افزار برای شما تایپ کند “هم بندی”. این ویژگی منحصر به فرد در متون تخصصی بسیار کاربردی است.

چگونه از متن تایپ شده خروجی word (فرمت docx) تهیه کنیم ؟

برای دریافت خروجی word از متن ، در نوار ابزار بخش تایپ بر روی علامت آبی رنگ word کلیک نمایید تا خروجی برای شما دانلود شود.

کلام آخر:

امیدوارم که به خوبی با راهنمای api تبدیل گفتار به نوشتار آشنا شده باشید جهت استفاده وآشنایی بیشتر به منبع مراجعه نمائید واز امکانات بی نظر آن بهره ببرید.

در این مقاله در مورد راهنمای وب سرویس تبدیل گفتار به نوشتار صحبت کردیم در مقاله بعد در مورد کاربا وب سرویس تبدیل فایل صوتی به متن توضیح میدهیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *