رفع خطای rest api در وردپرس

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

رفع مشکل rest api در وردپرس

در این مطلب قصد داریم در مورد رفع خطای rest api در وردپرس و همچنین رفع خطا curl error در وردپرس صحبت کنیم.

اگر دقت کرده باشید از نسخه 5.2 وردپرس به بعد یک قابلیت به وردپرس اضافه شده است و آن هم سلامتی سایت (Site Health Status) می باشد.

قابلیتی که رفته رفته جای خالی چند ساله خود را پر می کند و همچنین نیاز شما را به نصب افزونه های مختلف و متفاوت جهت شناسایی خطرات وردپرس برطرف می کند.

در ادامه سعی داریم مهمترین خطاهای موجود را با هم بررسی کنیم و روش های رفع آن را یاد بگیریم، پس با ما همراه باشید :

خطاهای رایج وردپرس در قسمت :

  1. REST API با خطایی مواجه شده است
  2. سایت شما نمی‌تواند درخواست loopback را کامل کند
  3. ما پیشنهاد می‌دهیم که PHP را به‌روزرسانی نمایید
  4. هشدار نسخه دیتابیس Database Server version
  5. یک یا چند ماژول پیشنهادی وجود ندارند

1- REST API با خطایی مواجه شده است

یکی از خطاهای رایج وردپرس با عنوان “REST API با خطایی مواجه شده است” به شما نمایش داده می شود. جهت رفع این مورد می توانید یک افزونه مثل WP REST API Controller را نصب و فعال نمایید. همچنین اگر قصد دارید به خوبی با قابلیت rest api در وردپرس آشنا شوید می توانید به این لینک مراجعه کنید.

2- سایت شما نمی‌تواند درخواست loopback را کامل کند

خطای بعدی خطای “سایت شما نمی‌تواند درخواست loopback را کامل کند” می باشد و در اکثر مواقع این مورد به دلیل نصب بودن یک افزونه و تداخل آن با وردپرس می باشد.

مطابق با این لینک برنامه نویسان وردپرس برای رفع این خطا، تست بدون افزونه فعال را پیشنهاد داده اند و می بایست جهت رفع این مورد افزونه ها را به صورت کامل غیر فعال نمایید و مجددا نسبت به فعال سازی تکی آنها اقدام نموده و Site Health را بررسی کنید.

3- ما پیشنهاد می‌دهیم که PHP را به‌روزرسانی نمایید

هشدار بعدی با عنوان “ما پیشنهاد می‌دهیم که PHP را به‌روزرسانی نمایید” نمایش داده می شود. علت این موضوع بروز بودن وردپرس و اجرای آن با نسخه ی قدیمی پی اچ پی می باشد. همانطور که می دانید نسخه هایی که ما در حال استفاده از آنها هستیم (مثل 5.6/ 7.0/7.1) منقضی و یا در حال منقضی شدن هستند و می بایست در حال حاضر از آخرین نسخه پایدار پی اچ پی یعنی 7.3 در وردپرس استفاده گردد.

4- هشدار نسخه دیتابیس Database Server version

این خطا به منظور بروز نبودن نسخه پایگاه داده سرور به شما نمایش داده می شود و ممکن است به دلیل پایدار نبودن آخرین نسخه پایگاه داده، نصب بر روی سرور انجام نگردیده باشد و همچنین پیغام مد نظر صرفا یک هشدار می باشد.

5- یک یا چند ماژول پیشنهادی وجود ندارند

این هشدار ممکن است به دلیل کانفیگ متفاوت سرور به عنوان یک هشدار نمایش داده شود. مطابق با این لینک نصب بودن مقادیر ذکر شده می تواند به بهبود عملکرد وردپرس کمک کند. البته در لیست موجود قابلیت هایی مثل imagick وجود دارد که در سرویس های اشتراکی غیر فعال می باشد. همچنین در عملکرد وردپرس نیز اختلالی ایجاد نمی کند اما بعضی از ماژول ها به صورت پیش فرض غیر فعال می باشند و می توانید از هاستینگ خود درخواست نمایید تا آنها را فعال نمایند مثل اکستنشن exif.

در نظر داشته باشید خطاهایی که در Site Health نمایش داده میشوند صرفا هشدار های بالابردن امنیت و عملکرد وردپرس می باشند و در صورتی که از هاست های اشتراکی استفاده می کنید ممکن است گزینه هایی امکان فعال سازی نداشته باشند پس جای نگرانی وجود ندارد.

همچنین به پیشنهاد بسیاری از برنامه نویسان در سراسر دنیا با توجه به معرفی قابلیت Site Health از اردیبهشت 1398 ، نباید به پیغام های نمایش داده شده حساس باشید و ممکن است از نظر این برنامه یک قابلیت خطرناک باشد اما وردپرس شما در حال استفاده در شرایط امن باشد و تشخیص این مورد هنوز به صورت کامل توسط Site Health فراهم نیست.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *