معرفی وب سرویس نوبت دهی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

معرفی API نوبت دهی

در این مقاله در مورد معرفی وب سرویس نوبت دهی توضیح خواهیم داد.

نحوه استفاده از API سامانه نوبت دهی آسا
سامانه نوبت دهی آسا این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم نموده است تا از طریق API های REST مبتنی بر HTTP بتوانند ارتباط بین نرم افزارهای خود و سامانه آسا را میسر سازند. استفاده از پروتکل HTTP این قابلیت را به توسعه دهندگان خواهد داد تا مستقل از پلتفرم نرم افزار خود (مثل برنامه های مبتنی بر دسکتاپ یا وب و موبایل) و بدون در نظر گرفتن زبان برنامه نویسی و تکنولوژی استفاده شده (مثل .NET Framework – PHP و …) قادر به تعامل با API های سامانه آسا باشند. به عنوان مثال اگر شما توسعه دهنده یک نرم افزار مدیریت مراکز درمانی هستید که با زبان دلفی و مبتنی بر دسکتاپ تولید شده است می توانید با استفاده از این API ها، نرم افزار خود را با سامانه آسا ارتباط داده و از داده های ثبت شده در آن در نرم افزار خود استفاده نمایید.

دید کلی:
به شکل کلی، برای برقراری این ارتباط، شما در ابتدا باید یک کلید (API Key) تهیه نمایید که مختص شما خواهد بود و کلیه درخواست های شما به سامانه آسا با استفاد از آن شناسایی و اعتبار سنجی خواهد شد.

پس از دریافت کلید، با استفاده از لیست دستورات API موجود، دستور مورد نظر خود را به صورت یک درخواست HTTP به سرور آسا ارسال خواهید کرد و سرور آسا پس از پردازش درخواست شما، نتیجه را در قالب یک پاسخ HTTP از سرور آسا دریافت خواهید کرد.

در این مقاله در مورد معرفی وب سرویس نوبت دهی توضیح دادیم در مقاله بعد در مورد ارسال درخواست به سرور نویت دهی صحبت خواهیم کرد

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *