وب سرویس تبدیل گفتار به متن

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

رابط نرم افزاری تبدیل صدا به متن

نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار IoType ابزار بسیار دقیق برای تبدیل گفتار به نوشتار یا صدا به متن می باشد(وب سرویس تبدیل گفتار به متن). نرم افزار IoType به منظور دسترسی توسعه دهندگان و برنامه نویسان به این ابزار کاربردی، امکان به ارایه رابط نرم افزاری برای تبدیل فایل صوتی به متن نموده است. توسعه دهندگان نرم افزارهای تحت وب، اپلیکیشن های اندروید یا IOS و حتی ابزارهای پوشیدنی و تلوزیون های هوشمند، با ارسال درخواست به رابط نرم افزاری IoType فایل صوتی مورد نظر را به متن تبدیل نمایید. اتصال به API نرم افزار IoType به دریافت یک کد احراز هویت یا API_TOKEN مقدور می باشد. شما می توانید با عضویت در سایت و ارتقاء حساب کاربری خود به نسخه ویژه مطابق با پکیج های ارایه شده در منوی تعرفه ها، API_TOKEN مورد نیاز برای اتصال به رابط نرم افزاری را دریافت نمایید.

برقراری ارتباط با رابط نرم افزاری IoType بسیار کم دردسر است! تنها کافی است API_TOKEN و فایل صوتی خود را با نام audio (حتماً در فرمت MP3) در قالب فرم multipart/form-data به آدرس https://www.iotype.com/api/recognize/file به صورت درخواست POST ارسال نمایید.


دستور فوق یک نمونه برای اتصال API می باشد که با استفاده از دستور CURL نوشته شده است. شما می توانید با توجه به زبان برنامه نویسی مورد استفاده از روش های دیگر برای اتصال به API استفاده نمایید. پس از ارسال درخواست پاسخ سیستم به صورت JSON ارسال خواهد شد. در این پاسخ پارامتر status وضعیت موفقیت آمیز یا داشتن خطا را نشان داده و در صورت خطا مقدار مربوط به آن در پارامتر message ارسال خواهد شد. در صورت موفقیت آمیز بودن درخواست شما مقدار result شامل دو پارامتر tc و body می باشد که به ترتیب کد پیگیری فایل ارسالی و متن استخراج شده از فایل صوتی می باشند. نمونه ایی از پاسخ سرور در زیر آمده است

در صورت موفقیت آمیز بودن اتصال ، خروجی به صورت زیر خواهد بود:

در صورت خطا در اتصال ، خروجی به صورت زیر خواهد بود:

شرایط استفاده از API

تمامی توسعه دهندگان می توانند از رابط نرم افزاری تبدیل گفتار به نوشتار IoType به عنوان تنها رابط نرم افزاری فارسی در این زمینه استفاده نمایند. نرم افزارهای تولید شده مبتنی بر رابط نرم افزار IoType تحت حمایت کامل ما بوده و مجموعه IoType از تمامی ظرفیت های خود برای توسعه بستر مناسب برای ارایه این سرویس استفاده خواهد کرد. پشتیبانی نرم افزار IoType به صورت آنلاین می باشد. همچنین در صورت بروز مشکل در اتصال یا درخواست راهنمایی در زمینه اتصال به API، کارشناسان فنی از طریق آدرس ایمیل info@iotyepe.com امکان بررسی تخصصی سوالات شما را خواهند داشت(وب سرویس تبدیل گفتار به متن ).

در این مطلب در مورد وب سرویس تبدیل گفتار به متن صحبت کردیم در مقاله بعد در مورد راهنمای وب سرویس تبدیل گفتار به نوشتار توضیح خواهیم داد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *