وب سرویس نقشه مپ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

وب سرویس نقشه مپ

در این مقاله در مورد وب سرویس نقشه مپ توضیح میدهیم.

 

وب سرویس نقشه مپ

گسترش و توسعه فناوری اطلاعات بخشی جدایی ناپذیر از زندگی امروز ما شده و در نتیجه تلاش توسعه دهندگان، هر روز شاهد ارائه محصولات و خدمات جدیدی در حوزه فناوری اطلاعات هستیم(وب سرویس نقشه مپ). به همین دلیل یکی از روندهای رو به رشد، ارائه محصولات و سرویس‌های مکان مبنا یا مکان محور هست. این محصولات با استفاده از فناوری اطلاعات مکانی یا GIS، خدماتی متفاوت و متمایز به کاربران ارائه می کنن. برای توسعه ایده در این زمینه به یه زیرساخت و یا پلتفرم توسعه نقشه نیاز داریم تا بشه ساختاری برای دسترسی به داده‌ها به صورت مکانی ارائه داد. دسترسی به یه زیرساخت نقشه قدرتمند، می‌تونه برگ برنده توسعه دهنده برای تبدیل ایده به یک محصول جذاب و کاربردی باشه.

ما در مپ سرویس‌های تجاری نقشه رو در قالب API نقشه، بسته توسعه وب (map web sdk) و بسته‌های توسعه اپلیکیشن (android SDK و iOS SDK) ارائه می‌دیم. شما می‌تونین با استفاده از سرویس‌های نقشه مپ، به راحتی محصولات و پروژه‌های خودتون رو در بستر وب یا اپلیکیشن موبایل توسعه بدین و خیالتون راجع به کیفیت سرویس‌های نقشه هم راحت باشه.

سرویس‌های نقشه مپ جایگزین مطمئنی برای google map api هست و شما به راحتی می تونین api‌های پیاده‌سازی شده در قالب restful api را درسرویس خودتون بجای google api استفاده کنین.

بعد از مشکلات بوجود آمده به دلیل تحریم شرکت‌های ایرانی با دامنه‌ ثبت شده ir که از سرویس‌های نقشه گوگل استفاده می‌کردن و همچنین تغییر در ساختار تعرفه‌های نقشه گوگل که به پولی شدن نقشه گوگل برای توسعه دهندگان منتهی شد، مپ سعی کرده تا مشکلات بوجود آمده برای شرکت‌ها به خصوص استارت آپ‌های ایرانی رو جبران کنه. حالا شما می‌تونین ضمن جایگزینی google api با سرویس‌ نقشه مپ، از یک ماه دسترسی نامحدود به سرویس نقشه و همچنین یک سال حمایت ویژه استارت آپ‌ها برخوردار باشین.

کلام آخر : جهت استفاده و آشنایی بیشتر به منبع مراجعه نمائید .

در این مطلب در مورد وب سرویس نقشه مپ توضیح دادیم در مطلب بعد در مورد ویژگی های وب سرویس نقشه مپ توضیح میدهیم

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *