وب سرویس پرواز چارتر

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

API پروازهای چارتر

در این مطلب قصد داریم در مورد وب سرویس پرواز چارتر توضیح دهیم.

وب سرویس پرواز چارتری

اتصال سایت های فروشنده بلیط هواپیما و آژانس های مسافرتی به وب سرویس پرواز چارتری، خدماتی متمایز به مسافران محسوب می شود و می تواند در افزایش سطح رفاه و رضایت مشتریان تاثیر چشمگیری داشته باشد و کارایی سایت فروش و آژانس مسافرتی شما را متحول نماید. اگر با ماهیت پرواز های چارتری آشنا باشید، کارایی وب سرویس پرواز چارتری برای شما کاملا مشخص و معین خواهد بود، با ما همراه باشید تا به بررسی اهمیت و ویژگی های این وب سرویس متمایز بپردازیم.

کارایی وب سرویس پرواز چارتری

برای درک کارایی و اهمیت وب سرویس پرواز چارتری لازم است تا با بلیط های چارتری آشنا شوید. ایرلاین ها، ممکن است در برخی مسیر های پروازی، اقدام به اجاره دادن پرواز به یک چارترکننده نمایند، به این معنا که تمامی صندلی های پرواز به صورت یکجا در یک پرواز مشخص به چارترکننده واگذار می شود. چارتر کننده با قیمت گذاری، می تواند بلیط ها را به مسافران واگذار نماید. در واقع در قیمت گذاری بلیط چارتر دیگر ایرلاین نقشی نداشته و قیمت بلیط چارتر را چارتر کننده تعیین می نماید. از آن جایی که در صورت عدم فروش تمامی بلیط های چارتر، چارتر کننده متضرر می شود، معمولا قیمت بلیط چارتر کمتر بوده و با نزدیک شدن به زمان پرواز نیز کمتر می شود. البته قیمت بلیط چارتری همیشه کمتر از بلیط سیستمی نیست و ممکن است در فصل های پر مسافر به دلیل تقاضای بالا، قیمت بلیط چارتر برابر و حتی بیشتر از بلیط سیستمی نیز باشد. در هر صورت بلیط چارتر و نزدیک شدن به زمان پرواز اغلب با افزایش چشمگیر تقاضا برای خرید بلیط همراه است و سرعت عمل شما چه به عنوان مسافر و چه به عنوان آژانس مسافرتی در جستجو و خرید بلیط، می تواند تعیین کننده باشد.

وب سرویس پرواز چارتری

اگر لازم باشد، در این شرایط تمامی سایت های فروشنده بلیط هواپیما را به دنبال بلیط چارتر بگردید، به احتمال زیاد پرواز مورد نظر خود را از دست می دهید. حال اگر به دنبال پرواز چارتر خارجی باشید، اهمیت موضوع دو چندان می شود و البته تعداد سایت ها و ایرلاین هایی که باید بررسی نمایید، چندین برابر می شود. دنیای فناوری اطلاعات، با وب سرویس ها این امکان را به شما می دهد تا با سرعت زیادی تمامی اطلاعات را به صورت یکجا بررسی نمایید.

نحوه عملکرد وب سرویس پرواز چارتری

وب سرویس های پرواز چارتری عملکردی مشابه سایر وب سرویس ها دارند، تنها تفاوت در این است که این وب سرویس ها فقط به دنبال بلیط ها و پرواز های چارتری هستند. یک وب سرویس، بستری امن برای مبادله و انتقال اطلاعات میان تمامی سایت ها و برنامه هایی است که در یک حوزه مشخص فعالیت می نماید.
وب سرویس ها بر اساس درخواست کاربر، به جستجو و مبادله اطلاعات می پردازند. شما با جستجو در وب سرویس پرواز چارتری از آن می خواهید که در تمامی سایت ها و برنامه های فروشنده بلیط هواپیما، به دنبال پرواز های چارتری مشخصی باشد و این وب سرویس ، در سریع ترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را به شما ارائه می نماید.
امکان پرداخت آنلاین، رزرو، کنسل ( در صورتی که بلیط چارتر قابل کنسل نمودن باشد)، پرداخت جریمه و دریافت مابقی وجه با وب سرویس پرواز چارتر وجود دارد.

امکانات وب سرویس پرواز چارتری

بر اساس وب سرویسی که انتخاب می نمایید، ممکن است امکانات متنوع و متعددی به شما پیشنهاد شود اما عموما با وب سرویس پرواز چارتری شما امکان جستجو بسیار سریع را از میان پرواز های چارتر ایرلاین های مختلف دارید. وب سرویس ها ممکن است در سطح ایرلاین های داخلی ارائه خدمات نماید یا این که خدمات آنان شامل امکان خرید از ایرلاین های خارجی نیز باشد. وب سرویس مقیم، سپهر و راویس از جمله وب سرویس هایی هستند که برای خرید بلیط چارتری مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از آژانس های هواپیمایی از هر سه وب سرویس استفاده می نمایند.
وب سرویس پرواز چارتری دارای پنل های مدیریتی و گزارش گیری است و شما می توانید، سطح دسترسی های مختلف برای کاربران تعریف نمایید یا اینکه در بازه های زمانی مختلف گزارش گیری انجام دهید. امکان تعریف خرید های اعتباری ، عقد قرارداد ها، تعریف کد های تخفیف و … با وب سرویس ها وجود دارد.
در صورتی که شما یک وب سرویس پرواز چارتری پیاده نموده باشید، می توانید امکان داشتن پنل های اختصاصی برای مشتریان آژانس خود فراهم نمایید. مشتریان شما می توانند در پنل خود ، گزارش گیری نمایند و پرواز های خود را بر اساس زمان، مسیر پروازی و … بررسی نمایند.
شما می توانید با اجرای یک وب سرویس چارتری، به بانک اطلاعاتی پرواز های چارتری دسترسی پیدا نمایید و برای بایگانی و ذخیره سازی اطلاعات، نیازی به سیستم های قدیمی تر همچون DVD و CD ندارید. یک وب سرویس پرواز چارتری ، هر آنچه که شما برای ایجاد رفاه و آسایش مسافران خود نیاز دارید، برایتان فراهم می آورد. با یک وب سرویس چارتری، می توانید با آژانس های همکار نیز معامله، همکاری و مبادله بلیط داشته باشید.

سایر مزیت های وب سرویس پرواز چارتری

با وب سرویس پرواز چارتری شما می توانید بلیط های مختلف از ایرلاین های مختلف را با نام آژانس مسافرتی خود به فروش برسانید. امکان صدور بلیط به صورت بسیار سریع در وب سرویس های مختلف از جمله وب سرویس های پرواز چارتری وجود دارد.

با وب سرویس پرواز چارتر، امکان تهیه بلیط از چارتر کنندگان معتبر وجود دارد یعنی شما می توانید با بررسی اطلاعات از پرواز های چارتر معتبر، نسبت به تهیه بلیط اقدام نمایید.

همچنین با وب سرویس های چارتری شما می توانید تعداد مشخصی از بلیط چارتر را از چارتر کننده تهیه نموده و سپس با برچسب ویژه به نام آژانس خود یا به صورت ویژه برای مشتریان مشخص خود به فروش برسانید.

از آنجایی که قیمت در پرواز های چارتری متغیر است و به صورت نت در وب سرویس ها قرار می گیرد، حتی در مقایسه با بزرگترین سامانه های فروش آنلاین نیز رقابتی است، بنابراین آژانس ها حتی می توانند به قیمت دلخواه خود نسبت به فروش بلیط های چارتری اقدام نمایند.

معرفی وب سرویس های چارتر

شاید کمتر کسی را در صنعت گردشگری بشناسیم که نام نرم افزار مقیم، نرم افزار سپهر و نرم افزار راویس را نشنیده باشد، این سه نرم افزار جزو قدیمیترین، محبوبترین و معروفترین نرم افزار ها در بین آژانس های چارتر کننده پرواز هستند. در سال های اخیر سه شرکت فوق الذکر قابلیت وب سرویس را به نرم افزارهای خود اضافه کردند که با عناوین وب سرویس مقیم، وب سرویس سپهر و وب سرویس راوبس شناخته می شوند.

خدمات وب سرویس پرواز چارتر سیتی نت

گروه سیتی نت در راستای تکمیل نرم افزار یکپارچه رزرواسیون آنلاین سیتی سافت و در جهت تکمیل وب سرویس پروازهای چارتری، موفق به پیاده سازی وب سرویس مقیم، وب سرویس سپهر و وب سرویس راویس شد و در حال حاضر در قالب خدمات اختصاصی و اشتراکی قادر به ارائه وب سرویس پروازهای چارتر داخلی و وب سرویس پروازهای چارتر خارجی می باشد.

ویژگی های وب سرویس پرواز چارتر

  • امکان اتصال به وب سرویس از طریق اکانت اختصاصی آژانس مسافرتی یا روی اکانت اشتراکی سیتی نت.
  • امکان ارائه خروجی وب سرویس تجمیع شده با تکنولوژی REST برای استفاده در وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل.
  • امکان فعال و غیر فعال کردن نمایش پرواز آژانس های ارائه دهنده خدمات چارتری در وب سرویس پروازهای چارتری.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *