کاربرد API پرواز

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

کاربرد وب سرویس پرواز

در این مطلب قصد داریم در مورد کاربرد API پرواز توضیح دهیم

API پرواز

API سفر اساسا مجموعه ای ازخدمات ، برای دسترسی متصدیان مختلف سفر مانند آژانس های مسافرتی، شرکت های خدمات گردشگری و …به محصولات و خدمات مرتبط با سفر است. GDS، API پرواز ، API های هتل و غیره همه توسط آژانس های مسافرتی برای دسترسی به معاملات سفر آنلاین استفاده می شوند.

خطوط هوایی اطلاعات مربوط به مسیرهای بین تمام فرودگاه هایی را که یک شرکت هواپیمایی در آن فعالیت می کند، را ارائه می کنند.اما API پرواز،مسیرهای فعال هر شرکت هواپیمایی را جمع آوری می کند و در واقع مانند یک پایگاه داده عمل میکند. در هرزمان میتوانید با API خود به مسیرهای پرواز در سراسر جهان بصورت آنلاین وصل شوید. استفاده معمول از API پرواز برای توسعه نرم افزارها در صنعت حمل و نقل هوایی است

موجودی قلب و روح هر آژانس مسافرتی است.

صرف نظر از اینکه چه میزان در زمینه بازاریابی تلاش میکنید،بدون موجودی و یا ارائه نرخ های رقابتی برای بازار، مشتریان به احتمال زیاد از شما خرید نمی کند،

مسافران مدرن، با یک جستجوی ساده می توانند هزاران پرواز، هتل ، ترانسفر و اجاره اتومبیل را از سراسر جهان را با نرخ رقابتی بلافاصله بر روی گوشی های تلفن همراه خود رزرو کنند. در طول چند سال گذشته، با رشد موتورهای جستجو وها OTA، مردم هر زمان که بخواهند، اطلاعات را با نوک انگشتان خود بر روی گوشی تلفن همراهشان فرا می خوانند.

بنابراین اگر اطلاعاتی را که مردم به دنبال آن هستند در لحظه برآورده نسازید، آنها فورا به سراغ رقبای شما خواهند رفت. بازار سفربه طور فزاینده ای رقابتی است وهمگام شدن با پیشرفت های تکنولوژِیکی، ضمانت بقای شما در این صنعت است.

چگونه مناسب ترین API پرواز را انتخاب کنیم

درمقالات قبلی به تفصیل در باره چگونگی کارکرد APIها واطلاعات اولیه ی قابلیت های ادغام آنها، صحبت کردیم. بنابراین، صرف نظر ازاینکه آیا شما از یکی از محصولات ذکر شده (بلیط هواپیما، هتل، ترانسفرو …) استفاده می کنید یا به دنبال موردی خاص هستید، نکاتی کلی برای انتخاب یک API مناسب برای کسب و کارهای مسافرت را باید در نظر بگیرید.

در واقع یک گزینه جامع به عنوان بهترین API پرواز اصلا وجود ندارد. انتخاب شما بستگی به مشکل خاصی دارد که در حال تلاش برای حل آن هستید (به عنوان مثال، فعال نمودن جستجو پرواز و نرخ یا وضعیت پرواز براساس زمان خروج ویا رسیدن، یا فعال کردن رزرو پرواز) به طور کلی، دو گزینه اساسی وجود دارد: داده های بدست آمده ازمنبع سیستم های توزیع جهانی یا GDS ها و یا به طور مستقیم از خطوط هوایی.

اگر شما نیاز به گسترده ترین پوشش خطوط هوایی برای پیاده سازی رزرواسیون آنلاین پروازدارید،باید به سراغ گزینه هایی چون API های GDS هایی چون Saber، Travelport و Amadeus بروید. هر یک از آنها حدود 400 خط هوایی فعال را پوشش می دهند. آنها براساس پروازها و پایین ترین نرخ کرایه جستجو را انجام می دهند و عملیات رزرو و خرید بلیط را نیز پوشش می دهند. مشکل این رویکرد این است که برخی از شرکت های هواپیمایی مانند لوفت هانزا برای رزرو از طریق GDS مبلغی اضافه دریافت می کنند زیرا آنها می خواهند که رزرو مستقیم توسط خودشان و یا نمایندگان فروششان انجام پذیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *