api ارائه شده توسط بکتوری

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

به چه چیزی احتیاج دارید؟

بکتوری برای اولین بار در ایران، همه‌ی نیازهای سمت سرور شما را فراهم می‌کند(api ارائه شده توسط بکتوری). برای توسعه‌ی محصول و شروع کسب‌وکار خود، همه‌ی نیازمندی‌های سمت سرورتان را به سادگی و از طریق سرویس‌های بکتوری برآورده کنید. بکتوری با ارائه‌ی همه‌ی سرویس‌های ضروری با سریع‌ترین، امن‌ترین و بهترین کیفیت کمک می‌کند تا با آسودگی خاطر از سمت سرور، به سایر جنبه‌های توسعه‌ی محصول خود بپردازید .

از رشد کاربران خود لذت ببرید

کسب‌وکارهای موفق به خوبی می‌دانند که پس از یک دوره جذب کاربر جدید از طریق تبلیغات، ارسال Push و … باید زیرساخت‌های خود را همگام با رشد تعداد کاربرانشان توسعه دهند. بکتوری مقیاس‌پذیر است و با رشد کاربرانتان، زیرساخت سمت سرور شما را توسعه می‌دهد. با بکتوری، فقط به فکر رشد تعداد کاربرانتان باشید و به جای نگرانی از بیشتر شدن تعداد کاربرانتان از رشد کسب و کارتان لذت ببرید.

نگران هزینه‌ها نباشید

با بکتوری نیاز نیست که از همان روز اول برای خرید یا اجاره سرور هزینه کنید. مقداری که برای نیازهای سمت سرور خود در بکتوری خرج می‌کنید، همگام با رشد و توسعه‌ی کسب‌وکارتان افزایش می‌یابد و شما فقط به اندازه‌ی مقدار استفاده‌ی خود پرداخت خواهید کرد. به عبارت دیگر، اگر نیاز شما به اندازه نصف یک سرور است، لازم نیست بیش از آن پرداخت کنید.

صرفه‌جویی کنید

بکتوری با برآورده کردن همه‌ی نیازهای سمت سرور شما، کمک می‌کند تا کسب‌وکارتان را به آسانی شروع کنید و با صرفه‌جویی در زمان، هزینه و نیروی انسانی، چند قدم جلوتر از رقبا باشید. با تخصیص بهینه‌ی منابع در بکتوری، دیگر لازم نیست هزینه‌ی فضای بلااستفاده‌ی سرور را بپردازید. با سپردن همه فعالیت‌های سمت سرور خود به بکتوری، همه‌ی تمرکز نیروی انسانی خود را به سایر جنبه‌های کسب‌وکارتان معطوف کنید و به محصولتان شتاب بدهید.

بر همه چیز نظارت کنید

با داشبورد بکتوری می‌توانید همه‌ی بلوک‌های سمت سرور خود را به سادگی و از یک صفحه مدیریت کنید. داشبورد به گونه‌ای طراحی شده است که تنها با چند کلیک بتوانید بر تمام سرویس‌هایتان نظارت کنید و دیگر نگران پیچیدگی‌های معمول برای مدیریت سمت سرور خود نباشید.

بکتوری جامع و فراگیر است

بکتوری مستقل از تکنولوژی و مدل پیاده‌سازی، از همه‌ی پلتفرم‌ها پشتیبانی می‌کند. در هر محیطی که محصول خود را توسعه داده‌اید نگران سمت سرور خود نباشید. کافی‌ست در بکتوری ثبت‌نام کنید و با نحوه‌ی استفاده از آن برای پلتفرم موردنظر خود آشنا شوید و بقیه‌ی کارهای سمت سرور را به بکتوری بسپارید.

بکتوری پاسخگو است

تیم پشتیبانی بکتوری همواره آماده‌ی پاسخگویی به سوالات و نظرات فنی مشتریان هستند. این تیم با دانش فنی بالا مشتاق کمک به برآورده‌سازی نیازهای سمت سرور شما هستند. پاسخگویی سریع و شفاف تیم بکتوری به شما کمک می‌کند بدون اتلاف وقت و انرژی، جواب خود را دریافت کنید.

سرویس‌های بکتوری زیرساخت اپلیکیشن، بازی و ایده‌های تجاری شما را سریع‌تر، امن‌تر و باکیفیت‌تر فراهم می‌کند.

برای پلتفرم خود شروع کنید

با سرویس‌های بکتوری آشنا شوید

سرویس رایانش :

با توجه به نیاز همه اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها به داشتن منطق و رفتار دلخواه در سمت سرور، سرویس رایانش این امکان را به شما می دهد که هر نوع منطق و رفتار پیچیده‌ای که پیاده سازی آن در سمت Client منطقی نیست، به سادگی با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی رایج پیاده‌سازی کنید و بر روی بکتوری اجرا شوند. سرویس رایانش کدهای شما را دریافت کرده و در کمتر از چند ثانیه آنها را راه اندازی می‌کند. چالش‌هایی از قبیل تغیر رفتار اپلیکیشن بدون به روز کردن اپلیکیشن، انجام کارها به صورت زمان‌بندی شده، پیش‌پردازش درخواست‌ها قبل از ارسال آنها برای دیگر سرویس‌های بکتوری و … با استفاده از سرویس رایانش به راحتی حل می‌شوند. یکی از مثال‌های ساده‌ی استفاده‌ از سرویس رایانش پیاده‌سازی bot برای بازی‌ها است.

ویژگی های این سرویس عبارتند از:

امکان بارگزاری و راه اندازی اتوماتیک کدها
پرداخت هزینه به اندازه فراخوانی و مصرف توابع
یکپارچگی با تمامی سرویس های بکتوری و سادگی استفاده
قابل دسترسی و فراخوانی از طریق موبایل و وب
امکان تعریف Job
همخوانی با سرویس AWS lambda

این سرویس در حال حاضر از NodeJs پشتیبانی می کند، اما در آینده زبان هایی هم چون پایتون، پی اچ پی و … نیز اضافه خواهند شد.
چرا رایانش؟

سرویس رایانش به شما اجازه می‌دهد در پنل بکتوری تابع تعریف کنید و با دادن ورودی و پارامترهای مختلف، از آن خروجی مد نظر خود را بگیرید. این توابع می‌توانند موارد ساده‌ای مانند پیغام خوشامدگویی روزانه تا موارد پیچیده‌ای مانند تراکنش‌های پایگاه‌داده برنامه‌تان باشد. از مهم‌ترین استفاده‌های سرویس رایانش برای برنامه‌های موبایل کم کردن نیاز برنامه به به‌روزرسانی (update) است. نیاز به به‌روزرسانی کمتر به این معنی است که کاربران شما سریع‌تر آخرین تغییرات را دریافت خواهند کرد و رضایت استفاده از اپلیکیشن شما بالاتر خواهد رفت.

برای مثال فرض کنید که شما یک بازی تولید کرده‌اید، و در این بازی، شما به کاربر با تمام کردن بازی، تعدادی سکه جایزه می‌دهید. اگر تعداد سکه‌ها در سمت برنامه موبایل تعیین شود(client-side) و شما بخواهید در نسخه بعدی این تعداد را تغییر دهید نه تنها مجبور به دوباره منتشر کردن برنامه موبایل خود از طریق مارکت‌های موجود شوید، بلکه دارندگان نسخه قبلی و نسخه جدید تجربه متفاوتی از بازی شما خواهند داشت! اما با تعریف تعداد سکه در یک cloud function با تغییر آن در پنل بکتوری بلافاصله تمام بازیکنان با منطق جدید بازی خواهند کرد.

استفاده از سرویس رایانش به همین کارهای ساده محدود نشده و این صرفا مثال ساده‌ای برای آشنایی شما با این سرویس است. به طور کلی هر عمل ورودی‌دادن و خروجی‌گرفتنی را، می‌توان در قالب یک cloud function تعریف کرد. برای مثال، توصیه ما این است که از SDKهای مرکز بازی و پایگاه‌داده به صورت مستقیم در اندروید استفاده نکنید و آنها را در سرویس رایانش به کار ببرید و سپس با استفاده از SDK رایانش رخدادی در مرکز بازی ثبت کنید و یا درخواستی به پایگاه‌داده بدهید، زیرا با این روش امکان بهینه‌سازی درخواست‌های پایگاه‌داده و یا تغییر منطق مرکز بازی خود را بدون نیاز به دادن آپدیت برای بازی خواهید داشت. به طور خلاصه، با به‌کاربردن سرویس رایانش می‌توانید برنامه خودتان را پویاتر، کم‌حجم‌تر، تغییرپذیرتر و امن‌تر کنید.

دیتابیس:

سرویس دیتابیس امکان ذخیره کردن داده‌های مختلف را در پایگاه داده فراهم می‌کند. به کمک این سرویس می‌توانید داده‌های خود را بدون اینکه درگیر پیچیدگی‌های پایگاه داده‌ای شوید، ذخیره کنید. این سرویس امکان ایجاد، به‌روزرسانی، بازیابی، و حذف داده‌ها را برای شما فراهم می‌کند. توسعه‌دهندگان می‌توانند داده‌های خود را به صورت تکی یا به صورت دسته‌ای (Batch) در آن ذخیره کنند. در ادامه برای معرفی سرویس معمولا از مثال بازیکنان فوتبال استفاده شده است تا مفاهیم ساده‌تر بیان شود.
پیش نیازها

برای استفاده از این سرویس لازم است در پنل بکتوری ثبت نام کرده باشید. اگر تا به حال در پنل ثبت نام نکرده‌اید،‌ همین الان به پنل مراجعه و ثبت نام کنید و یک پروژه برای برنامه یا بازی خود بسازید. سرویس دیتابیس برای بررسی اجازه دسترسی به پایگاه داده از سرویس کاربران استفاده می‌کند. اگر با سرویس کاربران و نحوه استفاده از آن آشنایی ندارید، معرفی سرویس کاربران در عرض چند دقیقه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد.

کاربران :

سرویس کاربران امکان مدیریت کاربران را به شما می‌دهد. کاربران کسانی هستند که در برنامه یا بازی شما ثبت شده‌اند و هویت آن‌ها برای شما اهمیت دارد. در این‌جا به روش استفاده از سرویس کاربران می‌پردازیم. با استفاده از این سرویس شما می‌توانید بدون نیاز به درگیری با پیچیدگی‌های امنیتی، کارهایی مثل ثبت نام (register)، ورود (login)، داشتن سطوح دسترسی مختلف، و مدیریت کاربران مهمان (guest user) را در نرم افزار خود انجام دهید. در ادامه روش احراز هویت (Authentication) و بررسی حقوق دسترسی (Authorization) را توضیح می‌دهیم و به بررسی واسط‌هایی می‌پردازیم که سرویس کاربران در اختیار شما قرار می‌دهد.
پیش‌نیازها

برای استفاده از این سرویس لازم است در پنل بکتوری ثبت نام کرده باشید. اگر تا به حال در پنل ثبت نام نکرده اید، همین الان به پنل مراجعه و ثبت نام کنید و یک پروژه نیز برای نرم افزار خود بسازید.
احراز هویت (Authentication)

نرم‌افزارها برای مدیریت کاربران خود، لازم است که کاربر خود را بشناسند. این کار معمولا با گرفتن یک نام کاربری و رمز عبور انجام می‌شود و به این عمل احراز هویت گفته می‌شود. احراز هویت بدین معنی است که کاربری که از نرم افزار استفاده می‌کند، همان کاربری است که قبلا در نرم‌افزار ثبت نام نموده است و اطلاعات او قابل بازیابی است . با استفاده از احراز هویت (که در بسیاری از سیستم‌های نرم افزاری با عنوان login شناخته می‌شود)، کاربران تنها با اطلاعات کاربری خود (نام کاربری و کلمه عبور) وارد سیستم می‌شوند و تنها اطلاعات و عملیات مربوط به خود را می‌بینند. در سرویس کاربران نیز کاربران می‌توانند با وارد کردن اطلاعات خود، ثبت نام (register) نمایند و با استفاده از همان اطلاعات وارد سیستم شوند (login).
حقوق دسترسی (Authorization)

در نرم‌افزارها گاه لازم است که دسترسی‌های مختلفی برای انجام عملیات مختلف وجود داشته باشد. در سطح دسترسی عادی، افراد می‌توانند کلیه عملیات مربوط به خود را انجام دهند (بطور مثال در سرویس مدیریت فایل، فایلی برای خود ذخیره نمایند و فایل‌های خود را ببینند و یا در سرویس کاربران (auth-api)، اطلاعات خود را ببینند و آن را ویرایش نمایند). همچنین لازم است یک سطح دسترسی‌ای وجود داشته باشد که قابلیت مدیریتی در سطح بالاتر را داشته باشد (بطور مثال در سرویس مدیریت فایل، کلیه فایل‌های کاربران آن پروژه را حذف نماید و یا در سرویس کاربران ، اطلاعات همه کاربران را مشاهده نماید). همه امور مربوط به این موارد در حقوق دسترسی بررسی می‌گردد. در سرویس کاربران، به منظور تحقق موارد فوق، دو نوع حقوق دسترسی عادی و مدیر وجود دارد و سطح دسترسی مدیر بیشتر است. در ادامه، هر جا که نیاز به دسترسی مدیر است، ذکر شده است.

امکانات سرویس کاربران

سرویس کاربران امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد:

ثبت نام کاربران
امکان تایید ایمیل وارد شده در هنگام ثبت نام از طریق پست الکترونیکی
ورود کاربر به سیستم با استفاده از اطلاعات ثبت نام
ورود مدیر
ایجاد کاربر مهمان
وارد شدن کاربران بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات (با شناسایی دستگاه هوشمند کاربر)
تکمیل اطلاعات کاربر مهمان و تبدیل او به کاربر اصلی
حفظ تاریخچه فعالیت کاربر مهمان در صورت تبدیل به کاربر اصلی
گرفتن توکن دسترسی جدید
منقضی کردن توکن بازنشانی
تغییر کلمه عبور
انجام مراحل فراموشی کلمه عبور
گرفتن اطلاعات کاربر با ID وی
گرفتن اطلاعات کاربر با نام کاربری وی
ویرایش اطلاعات کاربر
جستجو
گرفتن کاربران یک پروژه
گرفتن اطلاعات تعدادی از کاربران با دادن لیستی از IDهای آن‌ها

سرویس بلادرنگ:

سرویس بلادرنگ (Realtime) به شما امکان ساخت بازی‌ها و اپلیکیشن‌های آنلاین که نیاز به تعامل بلادرنگ را دارند می‌دهد. نمونه‌ای از کاربردهای این سرویس عبارتند از:

اپلیکیشن چت ساده و یا پیچیده در سطح Telegram
اپلیکیشن/وب‌سایت بازار بورس
بازی‌های آنلاین دو یا چندنفره

خصوصیت این اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت این است که نیاز به یک تعامل زنده بین دو یا چند کاربر وجود دارد. منظور از تعامل زنده همان بلادرنگ است، یعنی اتفاقات بدون کمترین تاخیر زمانی به دست کاربران دیگر برسد. برای مثال در یک اپلیکیشن چت شما نیاز دارید که پیام شما حداکثر نیم‌ثانیه بعد به دست همه افرادی که در گروه چت عضو هستند رسیده باشد. در موارد حساس‌تر مانند بازی چندنفره آنلاین این زمان باید به کمتر از ۱۰۰ میلی‌ثانیه برسد. این الزام زمانی سخت‌گیرانه سبب می‌شود که راه‌کارهای معمولی اتصال به سرور کارکرد مناسب را نداشته باشد و نیاز به استفاده از تکنیک‌های بلادرنگ باشد.

در سرویس‌های بلادرنگ رایج، مانند سرویس بلادرنگ بکتوری، کلاینت (گوشی موبایل یا وب‌سایت شما در مرورگر کاربر) یک اتصال دائمی به سرور ایجاد می‌کند. این اتصال تا زمانی که اختلالی در شبکه ایجاد نشود و یا کلاینت/سرور درخواست اتمام اتصال را ندهند برقرار است و به محض اینکه رویدادی در هر یک از دو سمت کلاینت/سرور روی دهد، پیامی مبنی بر این رویداد بر روی ارتباط باز موجود نوشته خواهد شد و به دست طرف دیگر خواهد رسید.
جریان کاری بلادرنگ

برای مثال در یک اپلیکیشن چت دو نفره در ساده‌ترین حالت فرآیند زیر اتفاق می‌افتد:

کاربر ۱ درخواست اتصال به سرور می‌دهد و یک کانال دوطرفه بین سرور و کاربر ۱ برقرار می‌شود
کاربر ۲ درخواست اتصال به سرور می‌دهد و یک کانال دوطرفه بین سرور و کاربر ۲ برقرار می‌شود
کاربر ۱ به کاربر دو پیام سلام می‌دهد، در این حالت اپلیکیشن کاربر ۱ بر روی کانال خود به سرور این پیام را اعلام می‌کند
سرور با پردازش پیام متوجه می‌شود که مقصد پیام کاربر ۲ است
سرور به بدنه پیام، فرستنده (کاربر ۱) را اضافه می‌کند
سرور بر روی کانال خود و کاربر ۲، پیام کاربر ۱ را ارسال می‌کند
اپلیکیشن کاربر ۲، پیام را دریافت کرده و از روی فرستنده تشخیص می‌دهد که پیام از کاربر ۱ است
اپلیکیشن کاربر ۲، پیام را به نام کاربر ۱ در واسط گرافیکی نمایش می‌دهد

خواص کانال دوطرفه

ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که وجود یک کانال دوطرفه چه مزیتی دارد. جواب کوتاه به این سوال آن است که، بدون وجود کانال دوطرفه نوشتن اپلیکیشنی مانند چت تقریبا غیرممکن است. خصوصیت این کانال که باعث می‌شود وجود آن برای اپلیکیشن‌های از این دست مناسب باشد عبارتند از:

کاربر ۱ هر بار که قصد ارسال پیام دارد، نیاز نیست از اول یک ارتباط به سرور برقرار کند، این خصیصه باعث می‌شود پیام دو تا سه برابر سریع‌تر به دست سرور برسد.
در صورتی که سرور کانالی به کاربر ۲ نداشته باشد، به هیچ وجه نمی‌تواند به کاربر ۲ پیام را برساند، مگر اینکه کاربر ۲ به صورت مداوم سرور را چک کند،.
در صورتی که کاربر ۲ مداوم (مثلا هر نیم ثانیه) وجود پیام در سرور را چک کند، منابع زیادی از گوشی موبایل و سرور مصرف خواهد کرد که به صرفه نیست. همچنین ماهیت بلادرنگ به تاخیر نیم ثانیه تبدیل می‌شود.

تکنولوژی‌ها

سرویس بلادرنگ بکتوری برای کانال دوطرفه از بستر Websocket استفاده می‌کند. این استاندارد ابتدا در وب ایجاد شد و در حال حاضر، در اپلیکیشن‌ها هم کاربرد دارد. همچنین متن پیام‌ها بر اساس پروتوکل STOMP می‌باشد. این پروتوکل از پروتوکل معروف HTTP الهام گرفته شده است که در صورتی که تجربه کار با سرور داشته باشید قطعا با آن آشنایی دارید. پروتوکل STOMP متنی است و باینری نیست و مانند Http هر درخواست آن دارای یک متد، یک آدرس مقصد، تعدادی هدر و یک بدنه اصلی است. شما برای استفاده از این سرویس نیازی به دانستن جزییات این تکنولوژی‌ها ندارید و این لینک‌ها صرفا برای مطالعه بیشتر، در صورت تمایل، آورده شده است.

مهم: سرورهای بکتوری یک پیام عادی شما را در زمانی بین ۲ تا ۱۵ میلی‌ثانیه جا‌به‌جا می‌کنند، یعنی از زمانی که پیام بر روی کانال دوطرفه اول به دست سرور بکتوری برسد تا زمانی که پیام بر روی کانال دوطرفه مقصد نوشته شود بسته به شرایط مختلف زمانی بین ۲ تا ۱۵ میلی‌ثانیه خواهد برد. دقت کنید که دو کاربر شما احتمالا بر روی اینترنت خانگی و یا موبایل هستند. بنابراین زمان انتقال پیام شامل رسیدن پیام از کاربر ۱ به سرور و از سرور به کاربر ۲ نیز خواهد شد که در بهترین اینترنت‌های خانگی مجموع این دو زمان حدود ۵۰ میلی‌ثانیه خواهد بود. پس شما باید حداقل بر روی ۵۲ تا ۶۵ میلی‌ثانیه برای رسیدن پیام از کاربر اول به دوم حساب کنید. در اینترنت‌های کندتر این زمان می‌تواند بسیار بیشتر شود که متاسفانه مشکلی اجتناب‌ناپذیر است.
نتیجه‌گیری

در صورتی که ماهیت اپلیکیشن و یا وب‌سایت شما شبیه اپلیکیشن‌های چت، بازار بورس و یا بازی‌های آنلاین است و نیاز به انتقال تعداد بسیار زیادی پیام به صورت دو طرفه (از کلاینت به سرور و برعکس) دارید سرویس بلادرنگ بکتوری راه‌کاری مناسب برای شماست و بایستی از آن استفاده کنید.

در صورتی که هیچ یک از موارد گفته شده در مورد اپلیکیشن شما صادق نیست و آنلاین بودن کاربر در آن معنایی ندارد، نیازی به استفاده از این سرویس نخواهید داشت.

آشنایی با سرویس فایل

سرویس مدیریت فایل، فضایی نامحدودی را در اختیار شما می‌گذارد که فایل‌های پروژه خود را ذخیره کنید. برای فایل‌های ذخیره شده می‌توانید لینک دانلود دریافت کنید و آن را در اپ یا وب سایت خود استفاده کنید تا امکان دانلود فایل مورد نظرتان را به کاربران خود بدهید. این سرویس امکان ذخیره‌سازی فایل‌هایی در هر اندازه، از چند بایت تا چند گیگابایت را فراهم می‌آورد. چالش‌هایی مثل دسترس‌پذیری، فراهم آوردن پهنای باند لازم برای دانلود همزمان توسط کاربران، نگهداری نسخه پشتیبان، و غیره بر عهده سرویس مدیریت فایل است و شما نگرانی در این خصوص نخواهید داشت.

مجموعه امکاناتی که سرویس فایل بکتوری در اختیار شما قرار می‌دهد عبارتند از:

امکان آپلود و ذخیره‌سازی فایل
امکان ایجاد سلسله مراتب به کمک پوشه‌ها
ایجاد لینک دانلود یکتا برای فایل‌ها
میزان حافظه ذخیره‌سازی نامحدود
‌‌ میزان ترافیک دانلود نامحدود
پرداخت هزینه متناسب با میزان مصرف هارددیسک و ترافیک، بدون نیاز به پیش‌پرداخت و یا حق عضویت

این سرویس مناسب اپلیکیشن‌هاییست که حداقل یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

دارای محتوای دیجیتال مانند موسیقی، فیلم، کلیپ و … هستند و قصد دارند آنها را به کاربران خود ارائه دهند.
توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌هایی که تولید و به اشتراک‌گذاری محتوا دارند، مانند شبکه‌های اجتماعی که کاربران قادر به آپلود تصویر هستند.
توسعه‌دهندگانی که قصد دارند فایل‌های ایستای وب‌سایت (html/css/js) خود را در جایی راه‌اندازی کنند و یک وب‌سایت شخصی و یا سازمانی داشته باشند.
اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایت‌هایی که از میزان ترافیک آتی خود اطمینان ندارند و ممکن است اوج مصرف چندین برابر عادی داشته باشند و نیازمند زیرساخت قدرتمند جهت پشتیبانی از این ترافیک هستند.
شرکت‌ها و یا توسعه‌دهندگانی که توان نگهداری و پشتیبانی از یک زیرساخت قوی را ندارند و ترجیح بر مدل پرداخت ابری (متناسب با میزان واقعی مصرف و نه هزینه زیرساخت قوی) دارند.

سرویس فایل مانند تمامی سرویس‌های بکتوری این امکان را به شما می‌دهد که با حذف دغدغه‌های پیاده‌سازی و نگه‌داری زیرساخت، بر روی کسب و کار خود تمرکز کنید و انرژی صرفه‌جویی شده را به ارزش کسب و کار در اپلیکیشن و یا وب‌سایت خود تبدیل کنید، بدون آنکه نگران مقیاس‌پذیری، حجم زیاد فایل‌ها، ترافیک بالا، میزان اوج مصرف، پرداخت هزینه اضافه برای خرید سخت‌افزار اضافه اختصاصی و … باشید. در صورتی که اپلیکیشن و یا وب‌سایت شما کوچک است و هیچ‌یک از این چالش‌ها را ندارید سرویس فایل کمک می‌کند تا به سادگی و با چند کلیک یک مخزن فایل داشته باشید و فایل‌های خود را مدیریت کرده و گزارش‌های مفید از میزان مصرف و رفتار کاربران خود به‌دست آورید.

 سرویس مرکز بازی

سرویس مرکز بازی امکان ساخت انواع لیدربود (leaderboard) را به بازی شما می‌دهد. در لیدربودها، بازیکنان بر اساس امتیازی که تا به حال کسب کرده‌اند رتبه‌بندی می‌شوند. بازیکن‌ها می‌توانند علاوه بر دیدن رتبه خود و بازیکن‌های اطراف خود، بازیکن‌هایی که تا به حال بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند ببینند. سرویس مرکز بازی امکان ساخت لیدربود بر اساس هر پارامتری که شما تعریف کنید را دارد. مثلا در یک بازی ممکن است بخواهید بازیکن‌ها را بر اساس تعداد ستاره‌هایی که تا به حال جمع کرده‌اند، تعداد دشمن‌هایی که تا به حال کشته‌اند، یا زمانی که صرف رد کردن یک مرحله کرده‌اند، رتبه‌بندی کنید. سرویس مرکز بازی همه این امکانات را در اختیار شما می‌گذارد.

معرفی سرویس درون پرداخت امن

سرویس درون پرداخت امن بکتوری امکان اعتبارسنجی پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای انجام شده توسط کافه‌بازار را به شما می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید، از مدت‌ها پیش، اپلیکیشنی به نام Lucky Patcher به وجود آمده است که با دادن دسترسی root دستگاه اندرویدی به آن توسط صاحب دستگاه، می‌تواند بین اپلیکیشن شما (دارای پرداخت درون برنامه‌ای) و Play Store حائل شده، و به جای اپلیکیشن Play Store به درخواست‌های اپ شما پاسخ دهد. در نتیجه لاکی پچر با تقلید پاسخ‌های Play Store (اصطلاحا mock کردن آن‌ها) می‌تواند به دروغ به اپلیکیشن شما بگوید که پرداخت درون برنامه‌ای انجام شده است؛ بدون این‌که حقیقتا پرداختی انجام شده باشد.

با توجه به شباهت ساختار درخواست‌ها (intentها) و پاسخ‌های اپلیکیشن کافه‌بازار با Google Play Store، این اپلیکیشن بر روی کافه‌بازار هم می‌تواند عمل مخرب خود را انجام دهد. متأسفانه، عده‌ی زیادی از کاربران ایرانی نیز فارغ از بار اخلاقی و شرعی این مسئله دست به استفاده از Lucky Patcher می‌زنند؛ به طوری که بر طبق آمار بیش از نیمی از پرداخت‌های انجام گرفته‌ی درون برنامه‌ها توسط این برنامه هک می‌شود. اکنون بکتوری به کمک توسعه‌دهندگان شتافته است تا با کمک API توسعه‌دهندگان کافه‌بازار بتواند برنامه‌نویسان را از صحت خرید انجام شده مطمئن سازد تا دیگر حقی از آنان ضایع نگردد.

خدمات ارائه شده توسط سایت بکتوری بسیار گسترده می باشد. که جهت مطالعه بیشتر وبهره مندی از خدمات کلیک فرمائید 

در این مقاله در مورد api ارائه شده توسط بکتوری توضیح دادیم در مقاله بعد در مورد آشنایی با rest دروب سرویس بکتوری توضیح خواهیم داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *