Direction API چیست؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

وب سرویس Direction مسیریابی دوچرخه ، پیاده ، ماشین

. . در این مقاله قصد داریم درباره اولین زیر شاخه بخش Routes پلت فرم Google Maps براتون مطلب بزاربم. این مطلب در مورد پاسخ به سوال Direction API چیست؟ میپردازد. Direction API اولین زیر شاخه بخش Routes هست که دستور العمل هایی برای حمل و نقل، دوچرخه سواری، رانندگی یا پیاده روی بین مکان های مختلف رو ارائه میده.

Direction API چیست؟

Direction API یک سرویس که مسیر های بین مکان ها رو با استفاده از یک درخواست HTTP محاسبه میکنه. این سرویس برای توسعه دهندگان وب سایت ها و تلفن همراه که مایل به محاسبه داده های مسیر در نقشه های ارائه شده توسط یکی از API های Google Maps هستند، در نظر گرفته شده است.

اقداماتی که با Direction API میتوان انجام داد

با استفاده از این سرویس میشه مسیر های مختلفی برای انواع حمل و نقل ها از جمله ترانزیت، رانندگی، پیاده روی یا دوچرخه سواری رو جستجو کرد. این سرویس به شما این امکان رو میده تا مسیر های چند بخش رو با استفاده از یک سری از ایستگاه های راه دور باز کنید. با استفاده از Direction API شما میتونین ریشه ها، مقصد ها و نقطه های مسیر رو به عنوان رشته های متن یا مختصات طول یا عرض جغرافیایی یا به عنوان شناسه های محل تعیین کنید.

WayPoints
هنگام محاسبه مسیر ها با ستفاده از Direction API میتونین جهت های رانندگی، راه رفتن و دوچرخه سواری رو تعیین کنین. WayPoints برای مسیر های حمل و نقل در دسترسی نیست. شما میتونین از WayPoints برای محاسبه مسیر ها از طریق مکان های اضافی استفاده کنین ، در این صورت مسیر برگشت شامل توقف در هر یک از نقطه های مشخص شده (WayPoints های موجود در مسیر برگشت) است.

عناصر پاسخ دستورالعمل (Directions Response Elements)

این عناصر شامل بخش های زیر میشوند:

وضعیت
وضعیت شامل متا دیتا (metadata) در درخواست میشه.

Geocoded_Waypoints
حاوی آرایه با جزئیات در مورد Geocoding مبدا ، مقصد و WayPoints ها است.

Routes
شامل مجموعه ای از مسیر ها، از سمت مبدا به مقصد است.

Available_Travel_Modes
حاوی آرایه ای از حالت های سفر در دسترس است. این فیلد وقتی برگشت داده میشه که یک حالت سفر درخواست داده شود یا نتیجه ای رو در پی نداشته باشه.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *