Geocoding API چیست؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

وب سرویس تبدیل مختصات به آدرس و آرس به مختصات جغرافیایی

امروز میخوام درباره ی یکی دیگه از زیر شاخه های بخش Place پلت فرم گوگل مپ براتون مطلب بزارم.این مطلب در مورد موضوع و سوال Geocoding API چیست؟ است . Geocoding API این اجازه رو به شما میده تا یک آدرس رو به مختصات جفرافیایی تبدیل کنید. همچنین با استفاده از این API شما میتونین عکس این کار یعنی تبدیل مختصات جغرافیایی به آدرس رو نیز انجام بدین.

Geocoding API چیست؟

Geocoding API روند تبدیل آدرس ها به مختصات جغرافیایی است که شما میتونین برای قرار دادن نشانگر روی نقشه یا موقعیت نقشه از اون استفاده کنین. شما همچنین میتونین با استفاده از Geocoding API برای پیدا کردن یک آدرس با استفاده از شناسه مکان (Place ID) داده شده، استفاده کنید.

پارامتر های مورد نیاز در یک درخواست Geocoding

Address

آدرس خیابانی که میخواهید اون رو Geocode کنین باید در فرمت مورد استفاده سرویس پستی ملی کشور مورد نظرتون باشه. در این آدرس از قرار دادن عناصر اضافی مانند نام های تجاری، واحد، مجموعه یا طبقه باید اجتناب شود.

Key

شامل کلید API برنامه شما است. این کلید برنامه شما رو برای اهداف مدیریت سهمیه (Quota Management) شناسایی میکنه.

Reverse Geocoding

اصطلاح Geocoding عموما به ترجمه یک آدرس قابل خوندن توسط انسان به یک مکان بر روی نقشه اشاره داره. فرایند انجام مخالف یعنی تبدیل یک مکان برو روی نقشه به یک آدرس قابل خودن انسان به عنوان Reverse Geocoding یا Geocoding معکوس شناخته میشه.

پارامتر های مورد نیاز در یک درخواست Reverse Geocoding

Latlng

مقادیر عرض جغرافیایی و طول جغرافیایی موقعیت مکانی که میخواهید نزدیک ترین آدرس قابل خوندن رو بدست آورید.

Key

شامل کلید API برنامه شما است. این کلید برنامه شما رو برای اهداف مدیریت سهمیه (Quota Management) شناسایی میکنه.

نحوه دست یابی به اطلاعات

Geocoding API یک راه مستقیم برای دسترسی به سرویس های لازم رو با استفاده از یک درخواست HTTP فراهم میکنه. Geocoding API همچنین از Maps JavaScript API (روش کلیک کن و بیشتر دربارش بدون) برای نشون دادن قابلیت های اساسی استفاده میکنه.

منبع

2 دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *