api شباهت‌سنج متن

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

تعریفد مسئله

شباهت‌سنجی متن به معنای آن است که روشی اتخاذ شود تا به وسیله آن بتوان میزان شباهت دو متن به یکدیگر را سنجید(api شباهت‌سنج متن). مقیاس مورد استفاده باید قابل مقایسه باشد. یعنی باید بتوان در بین چندین متن، نزدیک‌ترین متن به متن مورد نظر را مشخص کرد.

چگونه کار میکند

هدف از این سرویس تشخیص میزان شباهت دو متن به یکدیگر می‌باشد. هرچه دو متن شبیه‌تر باشند، امتیاز اختصاص یافته به آنها بالاتر خواهد بود.

الگوریتم

الگوریتم استفاده شده ابتدا به ازای هر متن یک اثرانگشت تولید کرده و سپس با مقایسه اثر انگشت‌های متون، میزان شباهت آنها به یکدیگر را می‌سنجد

کاربرد سرویس

از کاربردهای این سرویس می‌توان به تشخیص تقلب در اخبار یا تشخیص کپی در پیامهای شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد. همچنین می‌توان در الگوریتمهای تشخیص گراف انتشار از آن استفاده کرد.

نحوه استفاده

در این سرویس لیستی از جفت متن‌ها به عنوان ورودی دریافت می‌شود. به ازای هر جفت متن، عددی اعشاری بین 0 تا 1 که بیانگر میزان شباهت آن دو متن است بازگردانده می‌شود. 1 بیشترین شباهت و 0 عدم شباهت خواهد بود.

ورودی API

[ { “text1”: “ما در دیتاک خوشحال و شاد و خندانیم” ,”text2″: “ما در دیتاک خوشحال و شاد و گریانیم” }, { “text1”: “اگر مدام توقع داشته باشید که اتفاقات خوب برایتان رخ دهد ، میزان شانس خود را در زندگی افزایش می دهید. هر روزتان را با این جمله اغاز کنید : می دانم امروز یک اتفاق عالی برایم می افتد” ,”text2″: “اگر مدام توقع داشته باشید که اتفاقات بد برایتان رخ دهد ، میزان شانس خود را در زندگی کاهش می دهید. هر روزتان را با این جمله اغاز کنید : می دانم امروز یک اتفاق بد برایم می افتد. آنگاه تغییرات را مشاهده خواهید کرد.” } ]

خروجی API

[ “63.8972386”, “75.2025797” ]
انواع apiدر سایت سکو  وجود دارد که این (api شباهت‌سنج متن)فقط یکی از انواع وب سرویس می باشد .
در این مقاله در مورد api شباهت‌سنج متن صحبت کردیم در مقاله بعد در مورد api استخراج عبارات کلیدی توضیح میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *