api استخراج عبارات کلیدی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

در مقاله قبل در مورد api شباهت‌سنج متن صحبت کردیم در این مقاله در مورد api استخراج عبارات کلیدی توضیح میدهیم.

تعریف مسئله

در این مسئله، هدف مشخص کردن عبارات مهم و موضوعی متن به صورت خودکار است. در بسیاری از سایت های خبری این عبارات در قسمت انتهایی خبر در یک بخش جداگانه، آورده می شوند.

چگونه کار میکند

سرویس ما، می‌تواند عبارات کلیدی یک متن را مشخص کند. ضمنا محدودیتی در تعداد کلمات عبارات کلیدی پیش‌بینی‌شده وجود ندارد(api استخراج عبارات کلیدی).

الگوریتم

غالب روشها، حل این مسئله را در سه فاز توصیف می کنند.

کاربرد سرویس

کلمات کلیدی در یک متن،‌ می‌تواند جست و جوی راحت تر آن‌ها را توسط کاربران به همراه داشته باشد. برای مثال کاربر به راحتی می‌تواند با کلیک کردن یک عبارت کلیدی، از سایر خبرهای مرتبط با آن عبارت کلیدی،‌ مطلع شود. علاوه بر این، این سرویس می‌تواند به عنوان یک واحد پیش‌پردازشی در سرویس‌های متعددی مانند سرویس ابر کلمات که کلمات کلیدی یک بازه زمانی را در قالب ابری از کلمات خروجی می‌دهد،‌ مورد استفاده قرار بگیرد.

ورودی API

شما باید از طریق متود Post خبرهای مورد نظرتان را در قالب یک فایل json ارسال کنید. شما می‌توانید ورودی خود را به صورت آرایه‌ای از خبرها بدهید که در این صورت با سرعت بالاتری خروجی مورد نظرتان را دریافت خواهید کرد. در زیر یک نمونه که شامل یک خبر است داده شده است: {“text”: [“حسن روحانی رئیس جمهور ایران است”] }

خروجی API

برای هر متن ورودی، یک لیست شامل عبارات کلیدی آن خروجی داده می‌شود. برای مثال بالا، خروجی به صورت زیر خواهد بود: [ [ “حسن روحانی” ] ] عبارت کلیدی «حسن روحانی» برای جمله بالا خروجی داده شده است.

نمونه کد PHP

$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL,”https://sakoo.dataak.com/api/services/nlp/keyphrase_extractor”);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, true);
$data = [

‘text’=>’روحیه تیمی در دیتاک از نان شب هم واجب‌تر است و افرادی که توانایی کار تیمی ندارند در کنار ما آرامش خود را از دست خواهند داد’,
‘token’=> ‘token’
];
curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, $data);
$server_output = curl_exec($ch);
print_r($server_output

کلام آخر:

انواع api بسیار پر کاربردی در سایت سکو  وجوددارد که این (api استخراج عبارات کلیدی)  فقط یکی از موضوعات مطرح در این سایت می باشد.

در این مقاله در مورد api استخراج عبارات کلیدی صحبت شد در مقاله بعد در مورد وب سرویس برچسب زنی نحوی کلمات توضیح میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *